The Constitution of 3rd May – lekcja zdalna

Coś pozytywnego musiało się zadziać, bo coraz więcej energii twórczej nachodzi mnie w najmniej oczekiwanym momencie! Dziś miałam zająć się całkiem czym innym a oto powstała dla Was świetna, dobra merytorycznie lekcja na temat Konstytucji Trzeciego Maja, i tym samym najważniejszego święta w Polsce! Czy Wasi uczniowie pamiętają jej ważne postanowienia? Czy wiedzą jak je wyrazić w języku angielskim? A może by tak zabrać ich na lekcję Polskiej historii po… angielsku ? 🙂 Zapraszam wszystkich uczących się języka do wykonania lekcji zdalnej i sprawdzenia się w nowym temacie!:)

Zbudowałam lekcję na podstawie krótkiej treściwego artykułu oraz edukacyjnego nagrania wideo. Stworzyłam do tych materiałów zadania, pytania, karty pracy. Mam nadzieję, że materiały Wam się spodobają i uznacie je za świetny sposób wspominania tego ważnego wydarzenia narodowego właśnie na języku angielskim! Wierzę, że podziękujecie wesołym komentarzem pod wpisem na blogu i podzielicie się lekcją z innymi! 🙂

Klucz odpowiedzi do zadania na słuchanie pobierz tutaj.

Pobierz/wykonaj też inne z moich lekcji oraz liczne materiały do treści gramatycznych i więcej w zakładce Teacher’s area!

Chcesz więcej? Zapisz się do newslettera ! To tam wysyłam coraz więcej darmowych materiałów lekcyjnych !:)

Jesteś nauczycielem języka angielskiego w szkole średniej? Zapraszam Cię do grupy na Facebooku Nauczyciele angielskiego szkół średnich gdzie będziemy wymieniać się doświadczeniami, formami pracy i materiałami tylko w tej grupie wiekowej!

Polub mój fanpage na Facebooku, zapisz się na newsletter by śledzić wszystkie aktualności, dostawać dodatkowe materiały do pobrania i być na bieżąco! 🙂 Nie spamuję ! Zapraszam Cię też na moje tablice na Pinterest, gdzie stale przypinam przydatne materiały do nauki języka oraz na moje konto na Instagramie, gdzie 3 razy w tygodniu dodaję nowe kolokacje do nauki na poziomie B2<!

2 komentarze

Dodaj komentarz