10 kanałów na YouTube z audiobookami dla dzieci. | Materiały audio część 2

Top listy to coś, bez czego ciężko się obyć! Musi być miejsce gdzie można by polecić wszystkie sprawdzone prze siebie miejsca, rzeczy i produkty, które po prostu działają i rewelacyjnie się sprawdzają! Od ponad dwóch lat wychowuję córkę w dwujęzyczności zamierzonej wprowadzając język angielski do naszej codzienności. (Sprawdź jak to się u nas zaczęło! Klik. )

Taki zwrot akcji wymagał zaopatrzenia się w materiały i pomoce anglojęzyczne, które przyśpieszyłyby nabycie języka drugiego! Jak się pewnie domyślacie zrobienie top listy w różnych kategoriach nie było łatwe bo w sieci można się.. zgubić. W zatrzęsieniu stron i platform nie łatwo znaleźć te wyjątkowe i najbardziej praktyczne! PS. Jeśli naturalne nauczanie dziecka angielskiego jest dla Ciebie nowym pojęciem, wpadnij do innych artykułów w tym temacie i daj się zainspirować!! Klik. )

Top listę albumów z piosenkami po angielsku znajdziecie tutaj, top listę bajek anglojęzycznych tutaj, a pierwszą top listę kanałów na YouTube i stron do nauki angielskiego dla dzieci tutaj.

Dziś pora na top listę kanałów na YouTube, kanały na YouTube do nauki angielskiego, które zaopatrzą Cię w ogrom materiałów audio: audiobooków i słuchowisk, dzięki którym Twoje dziecko nauczy się nowego słownictwa i osłucha się z melodią języka angielskiego! O tym dlaczego puszczanie wersji audio jest tak ważne oraz o tym jak zacząć je wprowadzać przeczytasz tutaj. Kanały, które polecam poniżej to miejsca gdzie znajdziesz dobrej jakości audiobooki i opowiadania w języku angielskim. Możesz puszczać je dziecku z obrazem lub bez (co wyjątkowo mocno polecam jeśli dziecko dobrze rozumie język).

1 . Kids Academy to świetny i bardzo rozbudowany kanał na YouTube do nauki angielskiego, na którym znajdziesz nie tylko świetne audiobooki, ale też piosenki, filmiki z eksperymentami, lekcjami matematycznymi w języku angielskim i całe mnóstwo innych fantastycznych materiałów edukacyjnych jak np. animowane lekcje gry w szachy!!

2 . The Storytime Family to typowo kanał z książkami czytanymi dlatego znajdziesz tam naprawdę sporo tytułów! Kanał skupia się też mocno na mindfullness i relaksacji, raczej do oglądania niż samego słuchania.

3 . Happy Cultivated to również kanał z książkami czytanymi. Ogrom tytułów! Jeden wybrany wrzucam poniżej:)

4 . Storyvision studios UK to kanał w większości z klasycznymi brytyjskimi opowiadaniami dla dzieci, dlatego to tu znajdziesz znanego Guffallo czy opowiadania Roald Dahl. W tle gra cicha muzyka i nagrania są idealne do puszczania bez obrazu, jako typowy audiobook! Świetny kanał.

5 . The Fable Cottage kolejny niezwykły kanał z opowiadaniami dla dzieci idealnymi do słuchania bez i z obrazem! 🙂 Opowiadania na kanale są również w języku niemieckim i hiszpańskim! Wybór ograniczony.

6 . Mama and Dadda Kids TV to szerszy kanał, podobny do Kids Academy, na którym oprócz audiobooków (tytuły Disneya) znajdziecie też filmy edukacyjne.

7 . Reading Pioneers Academy to typowo książkowy kanał! Duży tytułów, polecam!

8 . The Joyful Bookshelf jest kolejnym ciekawym kanałem! Pełen klasycznych opowiadań a na nagraniach zobaczycie książkę i obrazki.

9 . StoryTime with Fallon – książeczki czytane przez Susan! Świetny kanał do oglądania książeczek i słuchania gdy brakuje nam w domu nowych tytułów! Np. ulubionego przez wielu Gruffallo.

10 . PBS Kids zna większość z nas! Ogrom treści dostępnych na tym kanale nadaje się i do oglądania i do słuchania. Są tu również bajki dostępne tylko na płatnych serwisach, które lecą np. na żywo. Sprawdzajcie co słychać! To PBS Kids jest wydawcą naszego ulubionego słuchowiska Molly of Denali, które słuchamy na Spotify i to na tym kanale znajdziecie kilka odcinków Molly w formie bajki ! <3 Uwielbiamy!

Może Wam się też spodobać Audiobooks for smart kids czy Story time at Awnie’s House !

Czy znaliście te kanały na YouTube? A może znacie taki, którego nie ma na mojej liście? Podzielcie się tytułami w komentarzach poniżej ! <3

Dołącz do specjalnego newslettera dla rodziców by otrzymywać dodatkowe materiały i aktualności ! 🙂

Jeśli aktywnie wprowadzasz język angielski w domu z pewnością tak jak i mi, brakuje Ci niekiedy naturalnego słownictwa! Ponieważ zwykle mam wiele rzeczy na głowie i nie znajduję czasu na przeszukiwanie książek czy internetu, dla podobnie zabieganych rodziców stworzyłam wyjątkowe karty z listami gotowych wyrażeń native-like!

CZYTAM WIĘCEJ O KARTACH !

Kliknij obrazek i zajrzyj do środka!

Dodaj komentarz