Angielskie nazwy drzew popularnych w Polsce!

Oprócz prowadzenia efektywnych zajęć języka angielskiego online i wspierania lektorów w zakresie pomysłów i materiałów lekcyjnych, od kilku lat z pasją zajmuję się również popularyzowaniem idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce! Piszę artykuły, publikuję wpisy, prowadzę konsultacje dla rodziców, którzy chcą wprowadzać języki w domu. W miarę możliwości staram się wspierać wszystkich rodziców, którzy chcą naturalnie wprowadzić język angielski w domu i tworzę dla nich materiały pomocne w wykonaniu tego zadania!

Naturalne wprowadzanie języka angielskiego to wprowadzenie go w otoczenie dziecka w tak naturalny sposób jak gdyby był on naturalną częścią funkcjonowania w świecie. Bez względu na to na jakim poziomie językowym znajduje się rodzic, może on z powodzeniem i sukcesem wprowadzić języki w domu m.in korzystając z dostępnych już wskazówek, materiałów i list codziennego słownictwa (takiego, którego..nie znajdzie w słowniku!). Jeśli chcesz przeczytać więcej o dwujęzyczności zamierzonej i naturalnym wprowadzaniu angielskiego sprawdź te wpisy! KLIK.

A dziś przychodząc z kolejnym wsparciem dla rodzica, publikuję podręczną listę z angielskimi nazwami najpopularniejszych w Polsce drzew! Chcąc rozmawiać o drzewach byłam zmuszona sprawdzić kilka z ich nazw. Nie są to przecież najbardziej popularne angielskiego wyrażenia, których używam w codziennej mowie 😉 Pomyślałam, że z pewnością przyda się wszystkim rodzicom na wielu z tych naszych edukacyjnych spacerów podczas, których dużo mówimy i opowiadamy a dzieci…zapamiętują! 🙂 Link do pobrania karty na dole wpisu!

Polecam również wyjątkowo praktyczne karty tematyczne z codziennym słownictwem native-like ! Na kartach znajdziesz gotowe zdania, których użyłby native speaker a których nie znajdziesz w słowniku!:) Tutaj przeczytasz więcej o kartach KLIK.

Kliknij w obrazek i zajrzyj do środka !

Pobierz listę z nazwami drzew i od razu używaj nowo poznanych nazw! 🙂

Dodaj komentarz