Tu zacznij

Cześć! Powiem Ci w kilku słowach co to za strona i co na niej się dzieje!

Jestem Dorota a elikeenglish to moja przestrzeń w sieci. Z zawodu jestem magistrem filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym, egzaminatorem maturalnym z języka angielskiego, oraz praktykującą nauczycielką/lektorem języka angielskiego, języka który, jest w centrum mojego bloga, celem samym w sobie, oraz jedną z wielu rzeczy, które lubię!

Na elikeenglish.pl wspieram nauczycieli dzieląc się pomysłami na kreatywne lekcje języka angielskiego, udostępniam innowacyjne materiały lekcyjne. Takie materiały znajdziesz w menu po lewej stronie. W zakładce Teacher’s area znajdziesz artykuły a w zakładce Teacher’s area-> Download lessons – materiały lekcyjne. Wskazówki i pomysły dla nauczycieli znajdują się niemal w każdym wpisie na blogu:)!

W sklepie elikeenglish znajdziesz dodatkowe materiały lekcyjne premium, plakaty i inne produkty, które będą sukcesywnie dodawane! Stale się rozwijam! Nie znalazłe/aś tego czego szukałe/aś? Napisz do mnie!

Jeśli masz małe dzieci i chcesz uczyć je języka angielskiego, warto wpaść na moją grupę na Facebooku, w której opisuje postępy i inspiruję do praktykowania dwujęzyczności zamierzonej, mówienia do dziecka w języku obcym. Dało nam to niezwykłe efekty, poczytaj o tym więcej w zakładce dwujęzyczność.

Wspieram też uczących się samodzielnie prowadząc konsultacje (Każdy uczy się inaczej, ma inny styl życia i inną ilość czasu. Podczas spotkań online mogę przyjrzeć się Twojej sytuacji i pomóc Ci dobrać właściwe metody i formy pracy z językiem tak, żebyś mógł/a nauczyć się szybko i efektywnie!) oraz pisząc o gramatyce języka angielskiego, sposobach uczenia się, wskazówkach wspomagających proces uczenia się. Takie treści znajdziesz w zakładce Pomoc językowa (Czasy gramatyczne, gramatyka, lekcje online, inne) w menu po lewej stronie. W zakładce lekcje online czekają na Ciebie gotowe karty pracy, lekcje które możesz wykonać samodzielnie i sprawdzić się wykorzystując załączone do nich klucze odpowiedzi. Podczas konsultacji pomagam nie tylko zmobilizować się do nauki, ale również wybrać właściwe metody dopasowane do Twojego stylu życia, odpowiednie materiały i styl nauki.

Aktywnie promuję wychowanie w dwujęzyczności zamierzonej!

Na blogu znajdziesz też treści dotyczące dwujęzyczności zamierzonej, którą praktykuję w swoim domu (mówiąc co córki po angielsku). Te treści znajdują się w zakładce o tej nazwie, w menu po lewej stronie.

Piszę też o aplikacjach, stronach, książkach i innych narzędziach, które uznaję za wartościowe i pomocne w procesie uczenia się i nauczania języka angielskiego.

Pliki pdf do darmowego pobrania, które znajdziesz na moim blogu objęte są prawami autorskimi. Nie podlegają kopiowaniu, rozpowszechnianiu i zmianom, bez mojej zgody. Spokojnie, możesz używać je na własny użytek, na swoich lekcjach:)! Z góry dziękuję za uszanowanie mojej pracy włożonej w materiały. Mam nadzieję, że materiały będą pomocne i dasz mi znać czy się sprawdziły!

Wiele tekstów na moim blogu jest w dwóch językach, zatem będziesz mogła/mógł wykorzystać go do nauki/praktyki języka zarówno jako uczeń jak i nauczyciel. Dlaczego? Ponieważ będzie napisany również w języku angielskim, dzięki czemu wzbogacisz swoje słownictwo z zakresu omawianej tematyki. Możesz również wydrukować go w wersji anglojęzycznej do przeczytania dla swoich uczniów (z podaniem źródła), poddać dyskusji lub pobrać karty pracy z zadaniami, które często dołączam do tekstów.

Kliknij „Lubię to” na moim fanpage’u, ustawiając widoczność postów (klikamy przycisk w rogu posta, następnie OBSERWOWANIE -> WYŚWIETL NAJPIERW), dzięki czemu nic Ci nie umknie i zapisz się na newsletter, w którym wysyłam dodatkowe darmowe materiały. Na pewno napiszę wiele ciekawych rzeczy:)

Jeśli coś szczególnie Ci się spodoba, udostępnij, podziel się opinią w komentarzu, polub na Facebooku. Tymi sposobami przyczyniasz się do utrzymania mojej motywacji do pisania coraz to ciekawszych rzeczy!:)

Zapraszam również do śledzenia mnie na Instagramie (blog od kuchni, stories), oraz na Pinterest (gdzie znajdziesz wiele materiałów do nauki języka angielskiego).