Tu zacznij

Cześć! Powiem Ci w kilku słowach co to za strona i co się tutaj ciekawego dzieje!

Nazywam się Dorota Spila a elikeenglish to moja przestrzeń w sieci. Z zawodu jestem magistrem filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym, egzaminatorem maturalnym z języka angielskiego, praktykującą nauczycielką/lektorem języka angielskiego, oraz trenerką wychowania dwujęzycznego! Język angielski jest w centrum mojego bloga i jedną z wielu rzeczy, które lubię!

Co robię na blogu?

Aktywnie promuję dwujęzyczność zamierzoną i naturalne przyswajanie języków!

Na blogu znajdziesz treści dotyczące naturalnego przyswajania języków i dwujęzyczności zamierzonej. Swoją córkę wychowuję dwujęzycznie! Zajmuję się wsparciem rodziców we wprowadzaniu dwujęzycznego wychowania do swoich domów. Pomagam rodzicom aktywnie i efektywnie wspierać dzieci w rozwoju językowym bez względu na ich poziom językowy. Artykuły w tym temacie znajdziesz w zakładce dwujęzyczność, w menu po lewej stronie. Spersonalizowane wskazówki i wsparcie otrzymasz ode mnie podczas konsultacji dot. naturalnego wprowadzania języków! Upewnij się, że jesteś w newsletterze dla rodziców i obserwujesz moje profile dot. dwujęzyczności w mediach społecznościowych! Facebook / Instagram, oraz grupa dla rodziców. To tam inspiruję, dzielę się materiałami, pomagam i opowiadam o tym co u nas słychać!

.

Wspieram nauczycieli języka angielskiego dzieląc się pomysłami na kreatywne lekcje języka angielskiego. Tworzę i udostępniam innowacyjne materiały lekcyjne do pracy z uczniami szkół średnich. Piszę artykuły dot. moich obserwacji i doświadczenia w zakresie edukacji językowej.

Takie treści znajdziesz w menu po lewej stronie. W zakładce Teacher’s area znajdziesz artykuły a w zakładce Teacher’s area-> Download lessons – materiały lekcyjne. Wskazówki i pomysły dla nauczycieli znajdują się niemal w każdym wpisie na blogu:)!

W sklepie i newsletterze elikeenglish znajdziesz dodatkowe materiały lekcyjne premium, plakaty i inne produkty, które będą sukcesywnie dodawane! Stale się rozwijam! Nie znalazłe/aś tego czego szukałe/aś? Napisz do mnie! Dodatkowe treści i materiały lekcyjne wysyłam w newsletterze, raz na dwa tygodnie, dołącz! 🙂

.

Wspieram też osoby uczące się języka angielskiego samodzielnie pisząc o gramatyce języka angielskiego, sposobach uczenia się, wskazówkach wspomagających proces uczenia się. Skupiam się na naturalnym przyswajaniu języków, dlatego wskazówki które znajdziesz na moim blogu są bardzo praktyczne ! Takie treści znajdziesz w zakładce Pomoc językowa (Czasy gramatyczne, gramatyka, lekcje online, inne) w menu po lewej stronie. W zakładce lekcje online czekają na Ciebie gotowe karty pracy, lekcje które możesz wykonać samodzielnie i sprawdzić się wykorzystując załączone do nich klucze odpowiedzi.

Piszę też o aplikacjach, stronach, książkach i innych narzędziach, które uznaję za wartościowe i pomocne w procesie uczenia się i nauczania języka angielskiego.

Pliki pdf do darmowego pobrania, które znajdziesz na moim blogu objęte są prawami autorskimi. Nie podlegają kopiowaniu, rozpowszechnianiu i zmianom, bez mojej zgody. Spokojnie, możesz używać je na własny użytek, na swoich lekcjach:)! Z góry dziękuję za uszanowanie mojej pracy włożonej w materiały. Mam nadzieję, że materiały będą pomocne i dasz mi znać czy się sprawdziły!

Wiele tekstów na moim blogu jest w dwóch językach, zatem będziesz mogła/mógł wykorzystać go do nauki/praktyki języka zarówno jako uczeń jak i nauczyciel. Dlaczego? Ponieważ będzie napisany również w języku angielskim, dzięki czemu wzbogacisz swoje słownictwo z zakresu omawianej tematyki. Możesz również wydrukować go w wersji anglojęzycznej do przeczytania dla swoich uczniów (z podaniem źródła), poddać dyskusji lub pobrać karty pracy z zadaniami, które często dołączam do tekstów.

Kliknij „Lubię to” na moim fanpage’u, ustawiając widoczność postów (klikamy przycisk w rogu posta, następnie OBSERWOWANIE -> WYŚWIETL NAJPIERW), dzięki czemu nic Ci nie umknie i zapisz się na newsletter, w którym wysyłam dodatkowe darmowe materiały. Na pewno napiszę wiele ciekawych rzeczy:)

Jeśli coś szczególnie Ci się spodoba, udostępnij, podziel się opinią w komentarzu, polub na Facebooku. Tymi sposobami przyczyniasz się do utrzymania mojej motywacji do pisania coraz to ciekawszych rzeczy!:)

Zapraszam również do śledzenia mnie na Instagramie (blog od kuchni, stories), oraz na Pinterest (gdzie znajdziesz wiele materiałów do nauki języka angielskiego).