Pierwsze wrześniowe lekcje-resource pack!

Gdy nie ubłagalnie kończą się wakacje, a dodatkowo w tym roku znacznie więcej czasu niż zwykle spędziliśmy poza budynkiem szkoły, zaczynam powoli myśleć o pierwszych wrześniowych lekcjach ze swoimi uczniami. Lubię by były wyjątkowe lub przynajmniej nieco inne niż zazwyczaj i pomogły mi „rozkręcić” grupę oraz pozytywnie nastawić każdego z osobna na intensywną i regularną pracę z językiem. Dzisiaj podzielę się z wami kilkoma inspiracjami na pierwsze wrześniowe lekcje!

Pierwsze lekcje po dłuższej przerwie dobrze gdy są nieco luźniejsze i tematycznie nastawione na to co działo się podczas wakacji. Dzieci i młodzież z pewnością będą chcieli opowiedzieć swoim znajomym co u nich słychać, gdzie byli, z kim się widzieli i co ciekawego robili. To normalne, najlepiej zatem wykorzystać tą naturalną wrześniową chęć rozmowy i przeprowadzić angażujące i ciekawe zajęcia konwersacyjne ! Nie zapomnijmy, że oprócz angażujących materiałów potrzebne będzie nam pozytywne nastawienie i wewnętrzna energia! Więcej o udanej lekcji pisałam we wpisie o 5 najważniejszych elementach dobrej lekcji angielskiego😉 Wpadnij koniecznie!

Zajęcia konwersacyjne można prowadzić w różnych kombinacjach. Twoi uczniowie mogą rozmawiać w parach, w grupach lub możecie rozmawiać jako cała klasa. Pytania / materiał do rozmowy może być przekazany uczniom w formie papierowej, mogą być również wyświetlone w całości (lista) na projektorze, mogą być wyświetlane po jednym/dwa/trzy na slajdzie – wówczas nauczyciel kontroluje czas, w jakim grupa odpowiada na pytania. Możesz zapowiedzieć, że na każdy slajd z pytaniami/ pytaniem mają kilka minut i następnie pytania zostaną zmienione – kolejny slajd. Taki sposób świetnie buduje wesołą atmosferę i mobilizuje do odpowiadania i szybkiego reagowania. Można też prosić uczniów o przesiadanie się zgodnie ze wskazówkami zegara zmieniając partnera do rozmów, choć to takie „less pandemic friendly” rozwiązanie 😉 W lepszych grupach dobrze by pytań było więcej na każdym ze slajdów co nie pozwoli nudzić się nawet najlepszym).

Kliknij w obrazek i zajrzyj do środka!

A ode mnie dzisiaj specjalnie na Twoje wrześniowe lekcje – nowe materiały do pobrania !

Pierwszy materiał to lista 20 pytań do konwersacji. Pierwsza część dotyczy nieco pandemii, jestem materiałem, z którym wasi uczniowie będą rozmawiać o tym co robili, jak się czuli i czy cieszą się z powrotu. Druga cześć pytań jest bardziej ogólna jako ice-breaker.

Drugi materiał to karty do konwersacji ze stwierdzeniami, z którymi uczniowie mają się zgodzić lub nie i uzasadnić swoje zdanie. To kolejny świetny ice-breaker bo tematy dotyczą bezpośrednio każdego z nas w roku 2020.

Pytania do konwersacji. Download.
Karty do konwersacji. Download.

Dodatkowo ! Wspaniałe prezentacje do darmowego pobrania, które rewelacyjnie wzbogacą Twoje lekcje (zarówno zdalne, online jak i te prowadzone w sali) ! Prezentacje znajdują się tutaj! Jeśli Ci się spodoba, daj znać !

Zapraszam też do przeprowadzenia we wrześniu lekcji motywacyjnej, która ma za zadanie zmotywować do nauki angielskiego ! Wprost idealnie na wrzesień! Materiały do lekcji znajdziesz tutaj.

Skorzystałeś/łaś z materiałów ? Udostępnij ! Skomentuj ! Bez reklamy już dziś się nie da, więc już z góry dziękuję za Twoje wsparcie mojej pracy !

Kliknij w obrazek z zaijrzyj do środka!

Chcesz więcej? Dołącz do newslettera! Przesyłam w nim dodatkowe materiały, rabaty i nowości 🙂 Zajrzyj też do zakładki teacher’s area download lessons.

Jesteś nauczycielem języka angielskiego w szkole średniej? Zapraszam Cię do grupy na Facebooku Nauczyciele angielskiego szkół średnich gdzie będziemy wymieniać się doświadczeniami, formami pracy i materiałami tylko w tej grupie wiekowej!

Dodaj komentarz