Konstrukcje gramatyczne do matury + notatka PDF!

Konstrukcje gramatyczne niejednym już spędziły sen z oczu. Trzeba do nich trochę przysiąść by zapamiętać jaki czas następuje po jakieś strukturze – a to oczywiście nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Jak wszyscy wiemy znacznie łatwiej zapamiętać dużą ilość nowych treści gdy pod ręką mamy logiczną i merytoryczną notatkę. Najlepiej, żeby była zrozumiała, jasna, czytelna i naprawdę okrojona – same konkrety. Na tydzień przed maturą z pewnością potrzebne są już tylko konkrety !:)

Kliknij w obrazek i zajrzyj do środka !

Żeby ułatwić maturzystom powtórkę przed egzaminem stworzyłam przejrzystą i zrozumiałą notatkę struktur, które należy znać i stosować na egzaminie maturalnym. Znajomość tych struktur przyda się szczególnie w rozwiązywaniu zadań transformacji, gdzie wymagana jest pełna poprawność gramatyczna i interpunkcyjna – zatem nie ma miejsca nawet na najmniejszy błąd. Moja lista z pewnością pomoże Wam w przygotowaniu się!

Nauczycieli zachęcam do pobrania materiału i udostępnienia go swoim uczniom. Będę wdzięczna za pozostawienie informacji o źródle materiały, w stopce strony, przy dystrybuowaniu materiału. Spędziłam nad jego tworzeniem trochę czasu i udostępniam Wam go z radością, a pozostawiając informację o autorze przestrzegamy prawa i szanujemy pracę twórców internetowych 😉

Jeśli pobierzesz materiał, zostaw komentarz pod wpisem lub na social mediach! To pomaga mi dotrzeć do innych osób i wspiera moją pracę na rzecz uczniów i nauczycieli! 🙂

Skorzystaj z pozostałych materiałów dostępnych na stronie! W zakładce Teacher’s area download lessons znajdziesz darmowe materiały w każdym z wpisów a w sklepie materiały dodatkowe skrojone pod Twoje lekcje !

2 komentarze

Dodaj komentarz