Angielski na co dzień? Część 2 | Moja top lista najlepszych podcastów!

I dziś pojawia się już druga część wakacyjnej serii Angielski na co dzień! Tym razem o tym czego słuchać! Pierwsza część o tym co czytać po angielsku, żeby nauka szła sprawnie i przyjemnie bardzo Wam się spodobała!:) Jeśli jeszcze nie czytałe/aś, koniecznie zajrzyj! Wpis przeczytasz tutaj, a ja zapraszam do części drugiej!

Zapewne nie raz szukaliście już w sieci materiałów do nauki angielskiego. Ja również. Kiedyś dla siebie teraz i dla siebie i dla uczniów:) Nie wiem jak wy, ale ja znajduję setki stron, platform i serwisów oferujących materiały zarówno za darmo jak i odpłatnie. To jest naprawdę wspaniałe, że jest tego tyle na wyciągnięcie ręki tylko..

..jak przejść przez gąszcz stron, polecanych witryn skoro czasu tak mało? Skąd wiedzieć, które są naprawdę godne polecenia i sprawdzą się w moim przypadku? Dzisiaj przychodzę z pomocą i publikuję dla Was listę naprawdę świetnych angielskich podcastów! W sieci jest tych list dużo, wiem.. Ale ja wybieram te najlepsze, dlatego lista ma tylko 5 pozycji! no.. plus dwie w gratisie dla nauczycieli <3

Jednym z najlepszych sposobów na osłuchanie się z językiem, na tzn, zanurzenie językowe jest słuchanie. Słuchanie jak największej ilości treści (dopasowanych poziomem) autentycznych, pomaga nam zaprzyjaźnić się z melodią języka i nauczyć nowych kolokacji i wyrażeń. Uczyć się języka w ten sposób możemy, i zdecydowanie powinniśmy, poprzez słuchanie podcastów. Tak, to te cudne nagrania, przy których można wygasić ekran smartfona i zasłuchać się robiąc w trakcie coś pożytecznego. Wszystkie wymienione przeze mnie podcasty są dostępne w aplikacji Spotify w wersji darmowej. Możesz wygasić ekran i słuchać za darmo, nie przegap takiej okazji do nauki angielskiego! Jest to jedna z najlepszych metod i to do tego nieodpłatna. Więcej o efektywnej nauce języka angielskiego pisałam w jednym z najpopularniejszych wpisów – tutaj.

Gdzie znaleźć naprawdę dobrej jakości podcasty za darmo?

1 . Luke’s English Podcast to konkret. Za darmo mamy dostęp do bardzo dużej ilość podcastów trwających nawet do 2 h. Czysty zrozumiały brytyjski akcent, dodatkowo możemy pobrać darmową aplikację LEP i słuchać podcastów na smartfonie bez otwierania przeglądarki. Polecam! Poziom bardziej średnio zaawansowany i w górę. (Zajrzyjcie koniecznie na serię, w której Luke uczy jednego Phrasal Verb dziennie właśnie w osobnych odcinkach!)

2 . ESL Culips to kolejny konkret! Profesjonalne nagrania, miły dla ucha akcent, przyjazna graficznie strona łatwa do nawigowania i wyszukiwania interesujących nas tematów. Tutaj świetny jest podział na rodzaje podcastów, zerknijcie sami! Apki nie znalazłam, ale ze strony wszystko pięknie działa. Dla wszystkich 🙂

3 . Learning English Voice Of America News to również dobre miejsce do nauki, szczególnie dla bardziej początkujących. Dlaczego? A bo do każdego podcastu mamy tekst (artykuł), a w trakcie czytania podświetla nam się czytane zdanie. Bardzo polecam samodzielnie uczącym się dorosłym, z tekstem może być łatwiej 🙂 Jest aplikacja do pobrania za darmo, fajnie działa, polecam:)

4. History British Podcast to rewelacyjna propozycja bardziej sprecyzowana tematycznie! Brytyjski angielski, bardziej zaawansowane słownictwo, historyczne. Świetna opcja do poszerzenia wiedzy w temacie historii Wielkiej Brytanii. Polecam!

5. The Slang Podcast to świetna propozycja dla osób chętnych do nauki potocznych wyrażeń! W każdym odcinku inne słowo lub wyrażenie, dokładnie w kontekście. Osoby, którym zależy na sprawnej komunikacji w Wielkiej Brytanii -> must be on your list:)!

Propozycje powyżej były uniwersalne, dla wszystkich interesujących się językiem angielskim:) Teraz pora na kilka dodatkowych sugestii.

Kilka propozycji typowo dla nauczycieli chociaż powyższe również polecam jako czas z językiem!

+ The Cult of Pedagogy Podcast tematycznie związany jest z nauczaniem, rozwiązaniami w edukacji, pomysłami, inspiracjami lekcyjnymi! Sprawdźcie sami!

+ School Psyched Podcast to propozycja w tematyce psychologicznej powiązanej ze szkolnictwem !

To dwie wybrane przeze mnie propozycje, tutaj we wpisie znajdziecie ich więcej drodzy nauczyciele, na pewno coś jeszcze Was zainteresuje!

O podcastach dla dzieci będę pisała w osobnym wpisie ;)!

Potrzebujesz wsparcia w nauce? Chciał/abyś się uczyć efektywnie? Pomagam w nauce! Prowadzę spotkania i konsultacje wspierające proces nauki.

JEŚLI …

  • chcesz szybko uporządkować swoją wiedzę i połączyć ją z praktyką,
  • chcesz zacząć wykorzystywać to, co już umiesz w praktyce i zacząć mówić,
  • chcesz dobrze przygotować się do matury,
  • chcesz szybko, sprawnie i praktycznie opanować gramatykę języka angielskiego,
  • chcesz uczyć się z materiałami autentycznymi zamiast podręcznika,
  • chcesz mieć pewność, że uczysz się z wykorzystaniem efektywnych metod,
  • chcesz nauczyć się mówić po angielsku !
  • jesteś zmotywowana/y i chcesz działać

to moja oferta jest dla Ciebie !

Jesteś nauczycielem języka angielskiego w szkole średniej? Zapraszam Cię do mojej grupy na Facebooku Nauczyciele angielskiego szkół średnich, gdzie będziemy wymieniać się doświadczeniami, formami pracy tylko w tej grupie wiekowej! Jest to również grupa osób korzystających z moich materiałów. (odpowiedz proszę na pytania przy wysyłaniu prośby)

Jeśli natomiast świetnie znasz angielski i interesuje Cię jak wprowadzam angielskim swojej córce w postaci praktykowania dwujęzyczności zamierzonej, dołącz do mojej grupy na Facebooku „Jak uczę dziecko angielskiego w domu- elikeenglish”.

Polub mój fanpage na Facebooku, zapisz się na newsletter by śledzić wszystkie aktualności, dostawać dodatkowe materiały lekcyjne do pobrania i być na bieżąco! ? Zapraszam Cię też na moje tablice na Pinterest, gdzie stale przypinam przydatne materiały do nauki języka oraz na moje konto na Instagramie.

5 komentarzy

Dodaj komentarz