10 miejsc w sieci, które skutecznie pomogą Ci w nauce języka angielskiego!

Ponieważ internet jest szeroki i głęboki, i czasem ciężko się w nim zgrabnie poruszać, pomyślałam, że dla ułatwienia podzielę się z Wami miejscami w sieci, w których znalazłam całkiem sporo potencjału, i które wg mnie są świetną pomocą w nauce języka angielskiego.

Jak wie chyba większość z nas, nauka języka obcego nie przypomina i przypominać nie powinna nauki przedmiotu szkolnego. Język obcy ma stać się językiem nieobcym (uwielbiam wymyślać słowa ;D), czyli zwyczajnie sposobem komunikacji! Musimy ze wszystkich stron otoczyć się językiem, który wybraliśmy i polubić go na dobre. Niech słuchanie, czytanie i oglądanie po angielsku stanie się czymś co sprawia nam przyjemność, radochę i zwyczajnie jest OK.

Obecnie w Polsce wprowadzana jest w życie ostatnia świeża jeszcze (tak świeża, że strach ją ruszać) reforma edukacji. Częścią tej reformy jest wprowadzanie pierwszych oddziałów dwujęzycznych w szkołach średnich od roku 2020 (czy wyjdzie zobaczymy). Jest to część projektu wprowadzania dwujęzyczności. To próba zaprzyjaźnienia nas z angielskim tak mocno, byśmy byli w stanie dać mu jeszcze więcej miejsca w naszej codzienności. Mamy się z nim na dobre oswoić, bo jak każdy wie, bez angielskiego to może i można było żyć, ale czy można będzie..? Raczej wątpię. A więc my musimy nadrobić, a nasze dzieci już będą szły z angielskim od przedszkola za rękę i miejmy nadzieję, szybciej niż my się z nim zaprzyjaźnią.

Uczący się angielskiego dajcie znać czy któraś stronka Wam się spodobała! I dlaczego.. 🙂

Oto lista kilku ciekawych miejsc w sieci do nauki języka angielskiego:

  • I oczywiście elikeenglish gdzie znajdziecie zarówno świetnie wytłumaczone przeze mnie czasy gramatyczne w zakładce pomoc językowa, przeczytacie mnóstwo ciekawych rzeczy dotyczących języka i kultury krajów anglojęzycznych i będziecie na bieżąco z materiałami do nauki !

Mam nadzieję, że jeśli jeszcze nie wpadliście na te miejsca (chociaż na pewno część z was je zna) to zrobiliście to teraz!

Potrzebujesz wsparcia? Chciał/abyś się uczyć efektywnie? Pomagam w nauce! Prowadzę zajęcia online !

JEŚLI. ..

  • chcesz szybko uporządkować swoją wiedzę i połączyć ją z praktyką,
  • chcesz zacząć wykorzystywać to, co już umiesz w praktyce i zacząć mówić,
  • chcesz dobrze przygotować się do matury,
  • chcesz szybko, sprawnie i praktycznie opanować gramatykę języka angielskiego,
  • chcesz uczyć się z materiałami autentycznymi zamiast podręcznika,
  • chcesz mieć pewność, że uczysz się z wykorzystaniem efektywnych metod,
  • chcesz nauczyć się mówić po angielsku !
  • jesteś zmotywowana/y i chcesz działać !

to moja oferta jest dla Ciebie!

Jeśli wpis Ci się spodobał, udostępnij🙂 Polub mój fanpage na Facebooku, zapisz się na newsletter by śledzić wszystkie aktualności i być na bieżąco, nie spamuję!:) Zapraszam Cię też na moje tablice na Pinterest, gdzie stale przypinam przydatne materiały do nauki języka oraz na moje konto na Instagramie.

Poniżej tekst w języku angielskim, który możecie też wydrukować do lekcji dla Waszych uczniów 🙂

ENG

Because of the fact that the Internet is so wide and deep, and it’s sometimes a great challenge to find what we look for, I thought I could give you a short list of places in the Web where you can find some good quality learning materials.

As  we all know, learning a foreign language shouldn’t ever bring to our minds a school subject.  It’s not a school subject and it should never become one. The foreign language we learn should become something familiar. Familiar in a way that we get surrounded by it, we like it, and it’s a way of communication. Just like we are friends with Polish.. we just use it and it’s a big part of us.

Since 2017, in our country, educational reform has been implemented. So fresh reform that it makes us scared to think about making it work. One of the elements of the reform is introducing bilingual education. It means some of school subjects are going to be taught in two languages; Polish and English simultaneously. It has been planned to start in year 2020. It’s a friendly attempt to gentle us with English in a way we use it more and more, till we can say it’s another/optional everyday  way of communication. We all know, it’s hard to imagine one’s future without speaking the language..

Those of you who are now learning English, let me know if you liked any of the websites/youtube channels ! (see them above)

8 komentarzy

Dodaj komentarz