Awaria Facebooka – materiał lekcyjny!

Jest 23:24 4 października a strona Facebooka wciąż nie działa. Podobnie jak Instagram, Messanger i WhatsApp. Jak już większość z nas wie, od godziny 17:00 trwa globalna awaria wszystkich usług Facebooka. Kiedy zorientowałam się co się stało, przypomniał mi się fragment książki w temacie tworzenia działalności w internecie i mediach społecznościowych. Brzmiało to jakoś tak: Jeśli tylko tam będziesz budować swoją społeczność, i tylko tam będziesz działać, to to co stworzysz nie będzie należało do Ciebie. To prawda. Dziś straciłam kontakt z ogromem z Was! Mam jednak wielu nauczycieli na liście mailingowej, do których wciąż mogę dotrzeć i to właśnie do nich od razu wysyłam najnowszy materiał!

Awaria na taką skalę to bardzo poważna sprawa a ja zamiast pójść spać na gorąco stworzyłam dla nas materiał lekcyjny do jutrzejszych i przyszłych lekcji w tym temacie. Materiał nawiązuje do pierwszej mojej lekcji w temacie Social Media – the false reality, którą przeprowadziłam w ramach lekcji otwartej w szkole i którą również planuję się z Wami podzielić. Hasła takie jak social media detox, fake news, hate generation są mi bliskie i jeśli tylko mogę staram się wplatać elementy higieny cyfrowej na swoich lekcjach.

Kliknij w obrazek i zajrzyj do środka!

Do rzeczy! Stworzyłam kartę pracy dla swoich subskrybentów, ale dziś z racji wyjątkowości sytuacji dzielę się nią publicznie. Materiał zawiera pracę z nagraniem wideo czyli zadanie na słuchanie ze zrozumieniem, pracę ze słownictwem oraz pytania do dyskusji wraz z kluczem.

Jeśli skorzystasz za darmo zrób jedną rzecz -> zostaw komentarz pod wpisem ! :)<3 Jak już Facebook ruszy, podziel się lekcją z innymi wspierając moją pracę 🙂

Jeśli jednak nie ma Cię na mojej liście, to nie tylko przegapiłe/aś już sporo takich materiałów tematycznych, ale również ominą cię nowe treści ! Zapraszam do dołączenia do listy! Na Facebooku i Instagramie chwilowo się nie spotkamy! 🙂

POBIERZ materiał klikając w obrazek poniżej.

Poniżej linkuję wideo, które możecie wykorzystać przy pracy z tematem:

  1. Numer 1 to wideo, potrzebne do wykonania zadania na karcie pracy, w razie gdyby wam link z karty nie zadziałał 🙂

2. Global outrage 😉

3. Sprawa Facebooka.

4. Accusations.

ENJOY and do not forget to leave your comment below !

Dodaj komentarz