Podcasty po angielsku dla dzieci – top lista!

Podcasty dla dzieci po angielsku to zaraz obok audiobooków i słuchowisk fenomenalne źródło autentycznego języka angielskiego! Jak wiecie aktywnie promuję nabywanie języków przez dzieci w formie naturalnej w środowisku domowym. Jednym z podstawowych elementów w tym niezwykłym procesie jest zapewnienie dziecku bazy materiałów audio, które będą dla niego próbką żywego języka.

Chociaż rodzice zwykle chętnie zaczynają włączać dzieciom anglojęzyczne bajki i piosenki, wielu z niech ma opory przed włączaniem materiału audio bez wsparcia wizualnego. Zbyt często zakładamy, że nasze dziecko czegoś nie zrozumie czy z czymś sobie nie poradzi. Nie warto jednak wątpić w zdolności naszych pociech i chętnie przechodzić z bajek na audiobooki i podcasty. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, sprawdź ten wpis z planem działania i moimi wskazówkami! Jeśli szukasz inspiracji i nowych żródeł ze świetnymi materiałami audiowizualnymi po angielsku, sprawdź ten wpis z moją top listą kanałów na YouTube!

A dziś przygotowałam dla Was wyjątkową top listę. Jest to lista podcastów dla dzieci po angielsku, z których większość to te, które słuchaliśmy bądź słuchamy i okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie musicie zatem szukać nowych tytułów po omacku bo zrobiłam to za Was! Tytuły są moimi polecajkami, są to też tytuły, które spodobały się mojemu dziecku.

Wszystkie tytuły znajdziecie na Spotify, ale również na innych platformach z podcastami. Na Spotify znajdziecie nie tylko podcasty, ale również mnóstwo anglojęzycznych albumów z piosenkami dla dzieci i młodzieży, szukajcie swoich perełek! Pamiętajcie, że wersja podstawowa jest darmowa. (Wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany, jestem zadowoloną użytkowniczką i gorąco Wam polecam).

#1 Podcasty angielskie dla dzieci młodszych:

#2 Podcasty angielskie dla dzieci 6+ :

#3 Dodatkowo albumy dla bardziej zaawansowanych językowo dzieci:

Masz swoje propozycje i tytuły, które lubi Twoje dziecko? Podziel się nimi w komentarzu poniżej! Będzie świetnym uzupełnieniem mojej listy, z pewnością inni rodzice również skorzystają!

Jeśli aktywnie wprowadzasz język angielski w domu z pewnością tak jak i mi, brakuje Ci niekiedy naturalnego słownictwa! Ponieważ zwykle mam wiele rzeczy na głowie i nie znajduję czasu na przeszukiwanie książek czy internetu, dla podobnie zabieganych rodziców stworzyłam wyjątkowe karty z listami gotowych wyrażeń native-like!

Dla kogo karty?

  • jeśli masz mało czasu na szukanie właściwych określeń, które użyłby native speaker,
  • chcesz nauczyć dziecko naturalnych wyrażeń,
  • brakuje ci słownictwa w tematach tj wizyta u lekarza, fryzjera, okulisty, przy nauce pływania, jazdy rowerem, przesadzania roślin i wielu innych,
  • chcesz mieć materiał przy sobie i szybko z niego skorzystać

To KARTY SĄ DLA CIEBIE ! 🙂 Stworzyłam je z potrzeby, są więc bardzo praktyczne, łatwe do druku, idealne do powieszenia na lodówce i wzięcia do torebki!

CZYTAM WIĘCEJ O KARTACH !

ZAGLĄDAM DO ŚRODKA !

Dodaj komentarz