Anglojęzyczne piosenki dla dzieci – top lista!

Dziś przychodzę do Was z kolejnym praktycznym wpisem i kolejną top listą! W strefie Elikeenglish znajduje się już wpis o najlepszych podcastach dla dzieci (podcasty po angielsku dla uczącej się młodzieży i dorosłych tu), polecanych przeze mnie książkach do nauki angielskiego, stron z materiałami dla nauczycieli, stron z materiałami językowymi dla dzieci i młodzieży, oraz wpis z listą anglojęzycznych bajek! Jest jednak kolejna top lista w kolejce, która właśnie dziś wchodzi na bloga !

Jestem nauczycielką i mamą wychowującą dwujęzycznie, owszem, ale jestem też muzykiem i muzyka w naszym domu zajmuje istotne miejsce! Nie mogę więc nie wspomnieć o piosenkach, które nie tylko są wspaniałym wsparciem językowym, ale też świetnym dodatkiem do wspólnych zabaw z dzieckiem!

Dziś publikuję opracowaną przeze mnie listę ciekawych muzycznie i dobrych językowo piosenek do nauki angielskiego dla dzieci! Piosenki nie mają być tylko po angielsku. Nie mają być bełkotem i hałasem. Powinny być dobre muzycznie, a niestety nie wszystkie obecnie dostępne pozycje na rynku są dobre muzycznie i językowo, zatem polecam Wam takie, które spełniły moje wysokie wymagania w tych dwóch kategoriach :D! Trochę czasu zajęło nam przesłuchiwanie wielu różnych albumów, z czego nie wszystkie przypadły nam do gustu. Zerknijcie na nasze propozycje jeśli znudziły Wam się już Super Simple Songs i chcecie nowych świeżych propozycji ! Zaczynamy od tych najprostszych dla najmłodszych ! 🙂 Wszystkie albumy są dostępne na Spotify -> pamiętaj, że możesz słuchać Spotify również w wersji darmowej do czego gorąco Cię zachęcam. Znajdziesz tam nie tylko piosenki, ale i podcasty dla dzieci i dorosłych w języku angielskim. To znacznie wygodniejsze niż pełen reklam YouTube ze znacznie ograniczonym wyborem pozycji. Większość albumów będzie też do kupienia na Amazon.

1 . Fun Kids Songs Vol 1 and 2 to spokojne, ale rytmiczne i miłe dla ucha piosenki, z których każda ma jakiś temat. Utwory w tych albumach są o kolorach, zwierzątkach, mówieniu dziękuję i przepraszam itp. Wspaniała propozycja dla maluchów podczas zabaw, idealne do powtarzania i uczenia się na pamięć jak wierszyka. Dużo słownictwa zostanie w małych główkach.

2 . Really Fun Kids Song Collection to album ze znacznie większym zakresem słownictwa niż poprzednia pozycja. Piosenki wpadają w ucho, są spokojne ale wesołe i pozytywne. Będą rewelacyjnym tłem do zabawy czy podróży samochodem!

3 . Fun Songs for Kids to trochę inny styl, takie trochę reggae, ale nie można ciągle słuchać tego samego prawda? Rozwój muzyczny jest dzieciom potrzebny i nawet jeśli sami nie mamy jakiś super zdolności, dajmy swoim dzieciom szansę na rozwój puszczając im różnego typu muzykę. Spokojne, uspokajają, rytmiczne, ekstra do auta na podróż i na spokojny wieczór w domu 🙂

4 . 150 preschool songs to album podobny do Super Simple Songs, czyli taki piosenkowy klasyk. Tematyka związana z kąpielą, wesołe piosenki na podbudowie angielskich wierszyków. Wesołe, energiczne, świetne do zabawy.

5 . Daniel Tiger’s Neighborhood to album naszego ulubionego tygryska z bajki na Netflix. Każdy utwór nawiązuje do innej codziennej rutyny. Jak cała bajka – świetne piosenki, polecamy. Wiek? 0-5? Sami zdecydujcie!:)

6 . Waiting for the elevator to album by The Laurie Berkner Band. Utwory wykonane są w wersji akustycznej, kolejny styl do wypróbowania, i są bardzo rytmiczne i pozytywne. Damski, delikatny głos opowiada historie podczas śpiewania. Myślę, że od 0+ ale i dla dzieci 5+ bo słownictwo jest trudniejsze i jest go dużo 🙂

6 . A może macie ochotę na coś nowoczesnego? Elektroniczne podkłady, mówione fragmenty, elementy rapu, każda piosenka inne wykonanie, angielski i tematyka codzienna -> bath, pizza, sleepover, brushing teeth. Songs to brush your teeth to, to propozycja dla takich dzieci 7+. To takie trochę radiowe hity z dziecięcym słownictwem. W sumie wolałabym, żeby takie propozycje puszczały panie w przedszkolu na koniec dnia, zamiast radia.. Byłoby trochę edukacji przy okazji 🙂

Hej, hej niech nie będzie Wam tak dobrze ! Proszę w komentarzach o Wasze propozycje ! Na pewno słuchaliście ciekawych pozycji ? 🙂 Liczę (jak zwykle) na zaangażowanie ! <3 Myślicie, że warto udostępnić moją listę, przyda się jeszcze komuś ?!;)

Jeśli jesteś zainteresowany/a tematem, chcesz uczyć dziecko lub pomagać mu nabyć język obcy i chciał/abyś śledzić nasze postępy oraz poczytać coś w tym temacie, dołącz do grupy mojej strony, na której dzielę się tym co u nas się dzieje i tym co czytamy/słuchamy/robimy w temacie nauki angielskiego!

Obejrzyj wideo i zainspiruj się !:)

Jeśli jesteś zainteresowany/a najlepszą metodą nauczania dzieci języków obcych, chcesz uczyć dziecko lub pomagać mu nabyć język obcy i chciał/abyś śledzić nasze postępy oraz poczytać coś w tym temacie, dołącz do grupy mojej strony, na której dzielę się tym co u nas się dzieje i tym co czytamy/słuchamy/robimy w temacie nauki angielskiego! Zajrzyj też do zakładki „dwujęzyczność” tu, na blogu!

Jeśli chcesz zacząć przygodę, uczyć i wspierać swoje dziecko lub wprowadzać dwujęzyczność, zapraszam również na spotkania ze mną gdzie wspieram w jej wprowadzaniu! Nazywam to trochę szkoleniem, trochę wsparciem, a trochę konsultacjami. Chciałabym przeprowadzić Cię od pomysłu i chęci do efektów!

Moja propozycja jest dla Ciebie jeśli:

  • znasz język angielski w stopniu komunikatywnym i chcesz nauczyć dziecko angielskiego najlepszą metodą jaka istnieje na świecie,
  • chcesz wspierać swoje dziecko w rozwoju językowym,
  • chcesz uniknąć błędów i oszczędzić sobie pewnych problemów,
  • chcesz skorzystać z mojego doświadczenia i dać się zainspirować,
  • nie wiesz jak zacząć,
  • nie wiesz jak się zmotywować,
  • nie wiesz jak przekonać bliskich,
  • i w końcu: potrzebujesz praktycznych wskazówek i kogoś kto odpowie na Twoje pytania i rozwieje wątpliwości!

Zamów swoje spotkanie TUTAJ!:)

Dodaj komentarz