Lista super przydatnych materiałów do nauki angielskiego online dla dzieci!

Hashtag #zostanwdomu zrobił się bardzo popularny, niemal wszystkie blogi edukacyjne pomagają w znalezieniu odpowiednich narzędzi do pracy w domu zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dzisiaj mam dla Was listę miejsc w sieci, aplikacji do nauki angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Świetne miejsca, kanały YouTube i strony za pomocą których mogą ćwiczyć język, bawić się nim i utrwalać wiadomości. Linki w obrazkach:)

1 . Games to Learn English – strona zawierająca gry w różnej formie utrwalające zarówno słownictwo jak i gramatykę. Kolorowa, intuicyjna stronka! Typ zadań pozwala na granie w gry odbiorców w różnym wieku.

2 . Anglomaniacy. Strona anglojęzyczna z materiałami dla nauki angielskiego dla młodszych dzieci, szczególnie do klasy 4. Duża ilość kart pracy.

3 . Super Simple – to bardzo uporządkowana i fajna strona do nauki języka angielskiego dla młodszych dzieci. Co bardzo mi się podobało, w zakładce „shows” znajdują się nagrane odcinki historii z udziałem różnych bohaterów, mówiących po angielsku. Również gry i również materiały.

4 . Ulubione przez wszystkich koło do nauki czasowników nieregularnych Macmillan Education! Koniecznie dla każdego ucznia w każdy wieku. Zawsze miejmy pod ręką i ćwiczmy!

5 . Aplikacja Keba English for Kids – to rewelacyjna apka ucząca nie tylko słownictwa ale całych zdań. Bardzo nam się podoba, ładna graficznie, intuicyjna, świetnie pomaga zapamiętać, szeroki materiał do wyboru. Spróbujcie ją gdzieś ściągnąć!

Przeczytaj również o materiałach dla starszych uczniów i dorosłych: 10 miejsc, które pomogą ci w nauce angielskiego.

6 . Kanał English Singsing – rewelacyjny kanał dla uczniów szkoły podstawowej. Mnóstwo materiałów wideo uczących słownictwa i mówienia na różne sposoby. Koniecznie wpadnijcie!

7 . Kanał Easy English – kolejny świetny kanał na YouTube pomocny w nauce angielskiego, ale bardziej dla starszych uczniów, powiedzmy 5 klasa w górę. Filmiki sytuacyjne z napisami, świetne też do wykorzystania na lekcjach językowych w szkole.

8 . Popularny kanał British Council Kids – mnóstwo materiałów dla dzieci i rodziców, interesujące instruktaże wykonania prac plastycznych, językowe filmiki, piosenki. Musicie zajrzeć!

9 . Fun Kids English – kolejny kanał YouTube do nauki angielskiego dla dzieci, głównymi bohaterami nagrań są wymyślne stworki. Dużo piosenek. Wpadajcie

10 . ELF Kids Videos – kanał YouTube z piosenkami uczącymi angielskiego dla najmłodszych:)

Jestem pewna, że któreś z wymienionych miejsc przypadło Wam do gustu, napiszcie które! A może macie swoje ulubione miejsca do utrwalania języka i chcecie się podzielić?

Jesteś nauczycielem języka angielskiego w szkole średniej? Zapraszam Cię do grupy na Facebooku Nauczyciele angielskiego szkół średnich gdzie będziemy wymieniać się doświadczeniami, formami pracy i materiałami tylko w tej grupie wiekowej!

Polub mój fanpage na Facebooku, zapisz się na newsletter by śledzić wszystkie aktualności i być na bieżąco! 🙂 Nie spamuję 🙂 Zapraszam Cię też na moje tablice na Pinterest, gdzie stale przypinam przydatne materiały do nauki języka oraz na moje konto na Instagramie, gdzie 3 razy w tygodniu dodaję nowe kolokacje do nauki na poziomie B2<!

3 komentarze

  • Świetne strony, bardzo pomocne dla nauczyciela. Wykorzystam na lekcjach. Dziękuję i pozdrawiam

  • Polecam też minutowe filmiki 1 minute English with Lucy and Lily na YT – fajnie, szybko, ciekawie i dla dzieci 🙂

Dodaj komentarz