Lista seriali do nauki angielskiego część 2

Nauka języka drugiego i kolejnego? Zawsze w kontekście i zawsze praktycznie! Szkolny, pojęciowy system nauki języka drugiego poprzez język pierwszy (polski) nie jest efektywny! Nic dziwnego.. uczenie się list słówek i zasad gramatycznych raczej nie prowadzi do płynnej komunikacji i taką metodą nauki niewielu dojdzie do celu:) Przekonuję się o tym ucząc języka angielskiego od ponad 10 lat. Zarówno dzieci jak i młodzież, ale też dorośli, potrzebują uczyć się naturalnie, w kontekście i od razu wykorzystywać umiejętności w praktyce.

Więcej o efektywnej nauce młodzieży i dorosłych pisałam tutaj, to wpis o tym jak uczyć się efektywnie tak, by zacząć się komunikować. W tym wpisie wspominam o nauce z wykorzystaniem bajek i seriali. Dziś mam dla was już drugą listę serialowych polecajek, dzięki którym możecie nauczyć się wielu praktycznych zwrotów i osłuchać się z językiem angielskim. Pierwszą listę seriali do nauki angielskiego znajdziesz tutaj.

1 . Doc Martin (Netflix) to brytyjski serial komediowy. Lekki, wesoły z którego nauczycie się ogromu codziennych brytyjskich powiedzeń i wyrażeń. Jeszcze niedawno dostępnych było 9 sezonów, na ten moment dostępny jest 1. Polecam!

2 . The Good Doctor (Netflix) – wyjątkowy serial amerykański o lekarzu ze spektrum autyzmu. Jeśli chodzi o praktykę językową osobiście wolę oglądać seriale brytyjskie, jednak polecę Wam również amerykańskie, każdy lubi co innego !

3 . The English Game (Netflix) – brytyjski mini serial historyczny opowiadający o początkach współczesnej piłki nożnej w Anglii. Ciekawy tytuł i idealny do nauki języka angielskiego w kontekście.

4 . Firefly Lane (Netflix) – amerykański serial oparty na powieści Kristin Hannah o tym samym tytule. Historia niezwykłej przyjaźni dwóch diametralnie różnych od siebie kobiet: od czasów nastoletnich do dorosłości.

5 . For life (Netflix) – to amerykański serial z 2020 roku, o niesłusznie skazanym, który zostaje prawnikiem i próbuje wydostać się z więzienia. Pozycja z gatunku dramat.

6 . Suits – Suits to nie nowość, na ekranach już od 2011, ale ostatni 9 sezon pojawił się w 2019. Amerykański serial prawniczy z akcją jedynie w kilku miejscach. Potrafi wciągnąć.

7 . New Amsterdam (Netflix) to amerykański serial emitowany od 2018. Dużo angielskiego, tematyka medyczna, ale nie tylko. Wciąga:)

8 . Victoria (2016-2019) to brytyjski historyczny serial o życiu królowej Wiktorii. Podobnie jak the Crown z mojej poprzedniej listy serialów do nauki angielskiego, naprawdę warto obejrzeć!

9 . Poldark – również brytyjski serial kostiumowy, na podstawie powieści, 43 odcinki.. I również polecam! Nie najłatwiej go znaleźć, bo zarówno Poldarka jak i Victorii nie znajdziecie na Netflix, ale powinny być dostępne na Amazon Prime Video.

Jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego naturalnie, w kontekście i po prostu zacząć mówić – zapisz się do mnie na kurs! Spersonalizowane zajęcia 1:1 lub w małej grupie podczas których zmotywuję Cię i pokażę jak uczyć się efektywnie i szybko zacząć realizować swoje językowe cele!

Dodaj komentarz